Drewno kominkowe Buk

Drewno kominkowe Dąb

Drewno kominkowe Rozpałka

Wybór odpowiedniego drewna do palenia w kominku wbrew pozorom nie jest łatwy. Wybierając drewno kominkowe, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów: jego gęstość, twardość, łupliwość, zawartość kory i stopień wysuszenia, a także szybkość przesychania. To one w dużej mierze decydują o wielkości płomienia, ilości uzyskanego ciepła i ilości dymu, który towarzyszy spalaniu.

Im bardziej suche drewno kominkowe, tym jest twardsze i tym więcej ciepła oddaje, ponieważ jest bardziej kaloryczne. Suche drewno pali się mniejszym płomieniem niż mokre, ale za to trwa dłużej. W związku z tym mimo, że jest ono droższe, to jest najczęściej bardziej ekonomiczne. Kaloryczność drewna opałowego, czyli jego wydajność zależy od gęstości po wysuszeniu.

Paleniu twardego drewna towarzyszy niewielki płomień, ale za to oddaje ono więcej ciepła. Spala się wolniej, a więc wymaga rzadszego dokładania. W efekcie, choć droższe, może się okazać bardziej ekonomiczne, a na pewno zapas zajmie mniej miejsca, niż w przypadku drewna miękkiego.

Drewno (w sprzedaży detalicznej) sprzedawane jest luzem. Nie jest układane na paletach.
Ceny ustalane są telefonicznie – 512 476 298

Buk – drewno które posiada zbliżone właściwości do grabu. Mokre drewno bukowe posiada jedna z największych ilości wody wśród wszystkich gatunków drzew liściastych, ale podobnie jak grab charakteryzuje się dobrym i dość szybkim przesychaniem. Posiada podobnie go grabu cienką korę.

Cena: tel: 512 476 298

Dąb – drewno twarde, ciężkie, posiada dość grubą korę. Bardzo popularne drewno kominkowe ze względu na duże występowanie. Uznawane jest za drewno trudno wysychające, ale sezonowane w przewiewnych i nasłonecznionych miejscach przesycha niewiele wolniej od pozostałych gatunków. Cieszy się dużą popularnością dzięki długiemu powolnemu i spalaniu. Wadą jest bez wątpienia gruba kora, która pozostawia sporą ilość popiołu po spaleniu.

Cena: tel: 512 476 298

Drewno rozpałkowe – suche szczapki drewna iglastego idealnie nadające się na rozpałkę w kominkach, piecach kaflowych oraz piecach C.O. Drewno jest cięte na długość 20 cm, a następnie łupane na drobne szczapki.

Cena: 8 zł – worek 5 kg